Profesjonalne artykuły detektywistyczne z nagrywaniem
Jaki podsłuch wybrać?
25 sierpnia 2016
Darmowa dostawa
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 500 zł
16 września 2016
Pokaż wszystkie

Dyskretne nagrywanie lekcji w szkole

Nagrywanie lekcji w szkole, nagrywania nauczyciela

Nagrywanie lekcji w szkole może rozwiązać wiele problemów. Na przykład Twoje dziecko nie nadąża za nauczycielem, gubi się podczas pisania notatek. Lepiej chłonie informacje „ze słuchu”, nie jest tzw. wzrokowcem. Ma dysgrafię, w związku z tym często nie może rozczytać swojego pisma. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest nagrywanie lekcji – dziecko odsłuchuje przebieg całej lekcji, dzięki temu chłonie wiedzę jak gąbka, a jego oceny ulegają poprawie.

Jeśli nawet o tym pomyślałeś, pewnie od razu pojawiły się wątpliwości typu: czy można nagrywać lekcje? A jeśli tak, to czym je nagrywać?

W świetlne prawa wygląda to tak:
Nagrywać lekcję można za pomocą dowolnego urządzenia mającego wbudowany mikrofon i możliwość rejestracji dźwięku (dyktafon, tablet, komputer z mikrofonem). Zdarza się, że wiele szkół wydaje zakaz nagrywania zajęć prowadzonych przez nauczycieli, to jasno trzeba powiedzieć, że w ramach prawa powszechnie obowiązującego nie istnieje wprost sprecyzowany zapis, który zakazywałby utrwalania przebiegu zajęć. Pomimo tego, że najczęściej nauczyciele sobie tego nie życzą.

Źródło: edurada.pl/artykuly/nagrywanie-nauczyciela/

Czym nagrywać lekcje?

Pomyślisz pewnie: po co inwestować w dyktafon skoro Twoje dziecko ma telefon komórkowy. Z prostego powodu: nauczyciele nie tolerują telefonów komórkowych na lekcji i są szczególnie na to wyczuleni. Możliwość korzystania z telefonów jest wykluczona.

Zobacz TANIE AKCESORIA SZPIEGOWSKIE»

Do dyskretnego nagrywania lekcji proponujemy:

Dyktafony do nagrywania lekcji – PENDRIVE USB

To świetne urządzenie, które służy i wygląda jak zwykły pendrive, a jednak posiada funkcję dyktafonu. Ani uczniowie ani nauczyciel nie zorientuje się, że to urządzenie do nagrywania lekcji. Możesz go spokojnie umieścić w piórniku.

Dyktafon do nagrywania lekcji umożliwia:

  • zapisywanie, przenoszenie i przechowywanie danych (dokumentów, zdjęć, plików muzycznych mp3 i wiele innych),
  • zapis dźwięku o wysokich parametrach 192 kbps (pełni funkcję profesjonalnego dyktafonu cyfrowego).

Sprawdź cenę DYKTAFONU DO NAGRYWANIA LEKCJI»

Urządzenia posiada:

  • Bardzo czuły mikrofon – jakość nagrania lekcji jest bardzo wysoka. Nagrywa lekcję w sposób ciągły, nie „urywa” nagrania, więc masz pewność że cała lekcja zostanie w pełni zarejestrowana, nawet jeśli poziom głosu nauczyciela będzie zróżnicowany.
  • Dyskretny design i sposób działania – ukryty mikrofon w urządzeniu, które nie różni się niczym od pendrive, a do tego dyskretne nagrywanie (po rozpoczęciu nagrywania dioda sygnalizująca gaśnie).
  • Prostą obsługę – nagrywasz dźwięk jednym przyciskiem. Nagrania są zapisywane w pamięci po każdym włączeniu i wyłączeniu dyktafonu.
  • Możliwość zapisania ok. 48 godzin nagrania.
  • Interfejs USB – nagraną lekcję możesz odsłuchać po podłączeniu pendrive’a do komputera. Nie musisz instalować żadnych sterowników.  Szybki transfer USB pozwala przegrać zarejestrowane nagrania jednym przeciągnięciem myszki na twardy dysk komputera. Ładowanie wbudowanego akumulatorka odbywa się również poprzez łącze USB komputera lub innego urządzenia.

pendrive-dyktafon

Czy można nagrywać sytuację na lekcji? Czy można nagrywać nauczyciela bez jego zgody?

Masz obawy czy Twoje dziecko jest dobrze traktowane podczas lekcji? Czy otrzymuje właściwe oceny za swoją odpowiedź? Twoje dziecko zgłasza niepokojące sytuacje podczas lekcji, chcesz to sprawdzić?

Zastanawiasz się jednak: czy można nagrywać nauczyciela bez jego zgody?

Nauczyciel nie jest funkcjonariuszem publicznym, a jedynie korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych podczas pełnienia obowiązków służbowych. Uczeń może nagrywać nauczyciela na tych samych zasadach, co on jego i każdą inną osobę. Jeśli forma, w jakiej odbywa się nagrywanie drugiej osoby nie będzie mogła być uznana za naruszającą dobra osobiste. Trzeba bowiem zaznaczyć, że ochrona wizerunku dotyczy jego rozpowszechniania, a nie rejestrowania. Opublikowanie takiego materiału wymaga więc zgody osoby, której wizerunek utrwalono, chyba że jest ona osobą powszechnie znaną, a wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych.

Źródło: forumprawne.org/dyskusja-ogolna/411858-argumenty-dla-jakich-nie-nalezy-nagrywac-nauczyciela.html

A może bez uzgodnienia chciałbyś nagrać swoją rozmowę z nauczycielem?

Przepisy prawa nie regulują kwestii dotyczących nagrywania własnych rozmów bez wiedzy i zgody rozmówców.
W szczególności brak jest podstaw, by działanie polegające na nagrywaniu własnej rozmowy kwalifikować jako wykroczenie na podstawie ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń. Działanie takie nie będzie również stanowić przestępstwa – zgodnie z art. 267 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny – dalej k.k., karą zagrożone jest uzyskanie przez daną osobę dostępu do informacji, która nie jest przeznaczona dla tej osoby. Chodzi tu również o przypadki, gdy dana osoba uzyskuje informacje, do których nie jest uprawniona, za pomocą podsłuchu, urządzenia wizualnego albo innego urządzenia lub oprogramowania.
W przypadku nagrywania własnej rozmowy trudno mówić o uzyskiwaniu informacji nieprzeznaczonej dla nagrywającego. Przypadek taki, w mojej ocenie, nie zawiera znamion przestępstwa określonego w art. 267 k.k.
Sąd Apelacyjny w Białymstoku, w wyroku z dnia 31 grudnia 2012 r. I ACa 504/11, LEX nr 1278076 stwierdził, że „Osobie, która sama – będąc uczestnikiem rozmowy – nagrywa wypowiedzi uczestniczących w tym zdarzeniu osób, nie można postawić zarzutu, że jej działanie jest sprzeczne z prawem, a co najwyżej dobrymi obyczajami.”

Źródło: oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/prawo-nie-zakazuje-rodzicowi-nagrac-rozmowy-z-nauczycielem

Idealne narzędzie do nagrywania – dla ucznia i rodzica

Długopis szpiegowski»

Długopis szpiegowski, nagrywanie lekcji w szkole

Minikamera DV» ukryta w breloczku do kluczyków

minikamera-szpiegowska-brelok

Profesjonalna kamera szpiegowska okulary HD»

Okulary z kamerą szpiegowską

 

Zegarek szpiegowski»

Zegarek szpiegowski z kamerą i dyktafonem